Rastem s knjigo

• Projekt – Rastem s knjigo

V šolskem letu 2017/2018 SŠ Izola sodeluje pri izvedbi nacionalnega projekta spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo SŠ 2016« – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo prvošolcu v srednjih šolah, ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Združenje splošnih knjižnic, ob podpori Zavoda RS za šolstvo, Društva šolskih knjižničarjev Slovenije in Društva slovenskih pisateljev ter v sodelovanju s splošnimi knjižnicami, javnimi in zasebnimi srednjimi šolami ter zavodi za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in zamejskimi srednjimi šolami. Tako bodo dijaki 1. letnikov obiskali Mestno knjižnico Izola in Osrednjo knjižnico Srečka Vilharja Koper, cilji projekta pa so: spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirne slovenske mladinske leposlovne literature; promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja; spodbujanje motivacije za branje pri dijakih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic; motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Koordinatorja projekta: Lučka Jevnikar, Robin Krampf.