Spodbujanje odziva opazovalcev spolnega nadlegovanja med mladimi

• Projekt Developing bystander responsesto sexual harassment amongcyoung people – Spodbujanje odziva opazovalcev spolnega nadlegovanja med mladimi

Z Mirovnim inštitutom – Inštitutom za sodobne družbene in politične študije in Društvom za nenasilno komunikacijo smo se priključili mednarodnemu projektu, v okviru katerega bomo imeli dve usposabljanji za dijake programa Predšolska vzgoja in za zaposlene na šoli, ki poučujejo v tem programu. V delavnice bodo vključene najbolj pereče teme in dileme, ki jih izpostavljajo dijaki. Dijaki bodo pridobili znanja in informacije o različnih oblikah spolnega nadlegovanja, povabljeni bodo k razmišljanju in spodbujeni k ozaveščanju o teh temah. Projekt bodo izvajale univerze in nevladne organizacije v Veliki Britaniji, Sloveniji, Na Portugalskem in Malti, sofinancira ga Evropska komisija.

Koordinatorica projekta na šoli: Breda Puhar