DVIG DIGITALNE KOMPETENTNOSTI

O projektu

Namen projekta Dvig digitalne kompetentnosti je izboljšati kakovost in učinkovitost različnih oblik izobraževanja in usposabljanj ter spodbujati inovativna učna okolja in prožne oblike učenja, ki bodo prispevali k dvigu digitalnih kompetenc otrok, učencev in dijakov, pa tudi vodstvenih in strokovnih delavcev v vzgojno-izobraževalnem zavodu.

Ključen cilj projekta je razvoj prožnejših oblik učenja s pomočjo učinkovite rabe digitalnih tehnologij.

Sodelujoči v projektu

Skupna višina sredstev, namenjenih za izvedbo projekta, znaša 1.950.000,00 EUR.

Dejavnosti v projektu

Tekom projekta bomo strokovni delavci vključeni v reflektivno prakso, načrtovanje ter udejanjanje lastnega strokovnega razvoja (digitalnih strategij Srednja šola Izola, digitalnih kompetenc dijakov in strokovnih delavcev). V izhodišču bomo na osnovi analize stanja in priprave akcijskega načrta oblikovali digitalno strategijo, na podlagi slednje pa izvedli usposabljanja ter udejanjanje teh znanj v vzgojno-izobraževalnem procesu.

K projektu smo pristopili v šolskem letu 2021/22. Projekt se zaključi 31. 8. 2023.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.